مشاوره مدیریت مالی

مدیریت مالی چیست

در تعریف مدیریت مالی باید بگوییم که عبارتست از کاربرد اصول و مفاهیم اقتصادی برای تصمیم گیری و حل مسأله . مدیریت مالی یا همان corporate finance   و یا business finance به معنای مدیریت مالی بنگاه های کسب و کار  و یا تصمیم گیری مالی در داخل واحدهای تجاری می باشد .درواقع مدیریت مالی همان اقتصاد کاربردی است و دارای ویژگی هایی است که در ادامه بحث به ذکر آنها میپردازیم.

مشاوره مدیریت

امروزه محیط کسب و کار پیچیدگی های بسیاری دارد و به دلیل رشد سریع بازار و وجود رقبای موجود در بازار ،به کاررفتن و استفاده از روش های نوین مدیریتی در سازمان ها امری لازم و ضروری است . شرکت ها و موسسات موفق  به دلیل وجود چالشهای موجود در محیط کسب و کار و بازار و آگاهی بیشتر در زمینه سرمایه گذاری و …  از مشاورانی مجرب درشاخه های گوناگون مدیریت استفاده می نمایند. برای بهره مندی از مزیت های اداره یک کسب و کار و و سود آوری  هر چه بیشتر ، دانش خود را در زمینه مدیریت مالی بالا برده تا بتوانید به عنوان یک مدیر مالی موفق به حساب و کتابها نظارت کرده و در کسب و کارتان پیشرفت نمایید.اگر نیاز به راهنمایی و مشاوره مدیریتی و مشاوره درزمینه استخدام و مشاوره مالی رایگان دارید ، با کارشناسان ما  در سایت موسسه حسابرسی محاسبان تماس حاصل فرمایید و از خدمات ما در زمینه مدیریت مالی ،مدیریت مالی نوین ،مدیریت مالی پیشرفته و … بهره مند شوید.

ویژگی های مدیریت مالی

1- تحلیلی بوده و بر اصول اقتصادی مبتنی است.

2- دائما در حال تغییر بوده و دارای چشم انداز جهانی است.

3- از اطلاعات حسابداری به عنوان نهاده تصمیم گیری استفاده می کند.

هدف مدیر مالی

هدف مدیر مالی این است که ارزش شرکت را به حداکثر برساند که در این زمینه با ذینفعانی بسیاری سروکار دارد از جمله: مالکان ،فعالان بازار سرمایه و بستانکاران درواقع هدف مدیریت حداکثر ساختن ثروت سهامداران  در شرکت های سهامی  می باشد که این موضوع از طریق حداکثر نمودن سود اقتصادی ممکن است ، نه سود حسابداری.

 

مدیریت مالی به سه حوزه زیرتقسیم می شود

1- مدیریت مالی

2- مدیر سرمایه گذاری

3- موسسات مالی

 مدیر مالی

از وظایف مدیر مالی میتوان حفظ نقدینگی ،استفراض از بانک ، تحصیل سایر شرکتها و انتشار اوراق قرضه و سهام را برشمرد.

مدیر سرمایه گذاری

درواقع مفهوم سرمایه گذاری با قیمت گذاری اوراق بهادار و رفتار بازارهای مالی در ارتباط است و وظیفه مدیر سرمایه گذاری ارزش گذاری سهام عادی ،انتخاب اوراق بهادار برای صندوق بازنشستگی یا ارزیابی عملکرد است.

موسسات مالی

این موسسات به شرکت های مانند بانک ها مرتبط است با تفاوت اینکه در موسسات مالی اعتباری رعایت مقررات کمیته الزامی نبوده ولی برای بانکها الزامیست .تصویب اساسنامه بانکها توسط شورای پول و اعتبارات صورت میگیرد ولی موسسات مالی چنین قانونی ندارند . موسسات مالی بدلیل جدا بودن از شبکه شتاب بانکی امکان فعالیت های ارزی و عملیاتی بانکی را همچون بانکها ندارند.

 

نقش مدیر مالی

شرکت های سهامی دارای انواع دارایی ها ازجمله دارایی های مشهود نظیر کارخانه ها و ماشین آلات و سایر دارایی های نامشهود از جمله داشتن دانش تخصصی و حق الامتیاز می باشد که بابت تمای این دارایی ها وجه پرداخت می کند.شرکت های سهامی جهت تامین این وجوه ، به فروش ادعاهایی نسبت به این دارایی ها و جریانات نقدی حاصل از آنها در آینده ، اقدام میکند. این ادعاها دارایی های مالی گفته می شود که فقط شامل وام بانکی نمی شود بلکه انواع سهام و اوراق قرضه را نیز در برمی گیرد.

هنگامی که میخواهیم از یک سیستم استفاده مطلوب و بهینه داشته باشیم ، علاوه بر اینکه نگرش سازمانی باید تغییر کند، فرآیند مالی آن سیستم نیز بایستی از نظامی یکپارچه برخوردار باشد. در این شرایط در چارچوب ساختار واحد مورد نظر ، نیاز  به دیدگاهی منطقی نسبت به مباحث مالی داریم. بنابراین دریافت مشاوره و استفاده از دانش و تجربه مدیران و مشاوران مالی و مالیاتی که با این سیستم های یکپارچه در ارتباط بوده و همینطور نحوه استقرار آن در واحد اقتصادی مورد نظر ،جهت استفاده بهینه از نرم افزار ،بسیار با اهمیت می باشد.

موسسه حسابرسی محاسبان در این راستا با استفاده از کادری مجرب و حرفه ای و با توجه به تجربه چندین ساله خود در این زمینه ، آماده ارائه خدمات مشاوره مالی رایگان ،مشاوره مالیاتی رایگان و مشاوره حضوری و مشاوره تلفنی رایگان، مشاوره و حسابرسی اخذ وام بانکی و حسابرسی داخلی  به تمامی شرکت ها با سیستم و ساختاری متفاوت و متنوع می باشد.

مشاوره رایگان در زمینه سرمایه گذاری

آیا نیاز به مشاوره در زمینه سرمایه گذاری دارید ؟

آیا نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه بورس و سرمایه گذاری در بورس دارید؟

آیا به دنبال مرجعی موثق و معتبر برای اطلاع رسانی در زمینه سرمایه گذاری هستید؟

موسسه حسابرسی محاسبان به عنوان یک مرجع اطلاعاتی معتبر و موثق  با در نظر گرفتن شرایط روز در زمینه سرمایه گذاری و همچنین معرفی بورس اوراق بهادار و بورس کالا و خدماتی از قبیل حسابرسی تحت مقررات بورس در ایران و … گامی بلند در جهت  خدمت رسانی و مشاوره مالی و مالیاتی رایگان به منظور هدفمند نمودن کسب و کار شما در کوتاه ترین زمان برداشته است.

تفاوت سود اقتصادی و سود حسابداری

سود حسابداری به دلیل اینکه هزینه فرصت وجوه را نادیده میگیرد و مشمول رویه های حسابداری است ، امکان دارد جریانات نقدی واقعی و واقعیت اقتصاد را نشان ندهد و با سود اقتصادی متفاوت است.

سود اقتصادی : هنگامی که هزینه ها ( شامل هزینه فرصت منابع سرمایه گذاری برای وجوه ) از در آمدها کسر میگردد سوداقتصادی بدست می آید.

سود نرمال چیست

به حداقل بازدهی مورد تقاضای سرمایه گذار برای وجوه خود سود نرمال می گویند و یا مقدار سودی را سود نرمال گویند که  در آن  شرایط سود اقتصادی صفر است.

 

دسته بندی ها :